Zarejestruj się
Zapamiętaj mnie
Prezenty gwiazdkowe na ostatnią chwilę. Czy jesteśmy skazani na bieganie po zatłoczonych centrach handlowych?
Napisano:
17.12.2013

71% Polaków dokonuje zakupów prezentów świątecznych w grudniu. Sklepy atakują nas świąteczną atmosferą już od 2 listopada, jednak niemal połowa z nas wybiera się na zakupy prezentowe w pierwszej połowie grudnia, natomiast ok. 23% między 16 a 24 grudnia. Czy zostawianie tej sprawy na ostatnią chwilę oznacza, że czeka nas prezentowa porażka?

Kiedy zgodnie z kalendarzem do Wigilii zostaje nam tylko kilka dni, każdy z nas tonie w natłoku przedświątecznych przygotowań: sprzątanie, gotowanie, pieczenie i… prezenty! Oczywiście prawdą jest, że najrozsądniej byłoby zabrać się za zakup gwiazdkowych upominków przynajmniej miesiąc wcześniej, aby uniknąć tych przerażających tłumów w centrach handlowych, ale nie oszukujmy się – każdemu z nas brakuje czasu, pomysłu, czasem możliwości dlatego prezenty zostawiamy na ostatnią chwilę. Możesz wybrać się na zakupy do zatłoczonych sklepów, my jednak pokażemy Ci jak tego uniknąć.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na odwiedzenie centrum handlowego, czy nie, po pierwsze zacznij od przygotowania sobie listy osób, które chcesz obdarować. Dzięki temu o nikim nie zapomnisz. Mając już taką listę spokojnie możemy przystąpić do nadrabiania świątecznych, prezentowych zaległości.

Pierwsza bardzo dobra opcja to wybranie się na zakupy z samego rana, gdy tylko otworzą sklepy. Nie ma wtedy zbyt wielu osób, ponieważ część pracuje, a pozostałym nie chce się wstawać.

Świetnym pomysłem na szybkie zakupy, które pozwalają uniknąć kolejek są sklepy internetowe. Jednak jeśli do Gwiazdki zostało tylko kilka dni, nie zdążysz już zamówić prezentu przez Internet tak, aby dotarł do Ciebie w odpowiednim czasie, chyba że uda Ci się znaleźć sprzedawcę oferującego odbiór osobisty w Twoim mieście.  Warto jednak zastanowić się nad wręczeniem różnego rodzaju voucherów, które możesz zakupić w Internecie, np. na portalach grupowych zakupów. Wtedy nie musisz czekać na przesyłkę, bo taki voucher możesz wydrukować sobie sam. Dla Pań idealnie sprawdzą się karnety do Spa lub na masaż, a dla Panów np. przejażdżka quadem, czy gokartem. Dobrym pomysłem będą też bilety do kina, opery, teatru, czy na koncert.  

Jeżeli zakupy przez internet stanowią dla Ciebie zbyt duże wyzwanie, bądź taka forma Ci nie odpowiada, inną możliwością szybkiego, bezstresowego zakupu wszelkiego rodzaju prezentów w okresie przedświątecznym, jest wizyta w małych sklepach, zamiast w centrach handlowych. Unikniemy w ten sposób tłumów. Przykładowo, najczęściej kupowanym gwiazdkowym prezentem są kosmetyki. Warto zamiast do zatłoczonego supermarketu wybrać się do apteki, gdzie również znajdziemy wiele zestawów podarunkowych.

A gdyby tak zamiast szukać alternatywy dla dużych hipermarketów, spróbować zrobić prezent samemu? Chcielibyśmy przedstawić Ci kilka pomysłów na, naszą ulubioną kategorię prezentów, czyli na te wykonane własnoręcznie, które są idealne do wykonania na ostatnią chwilę, ponieważ prawdopodobnie wszystkie potrzebne elementy posiadasz w domu i nie musisz tracić czasu na chodzenie po sklepach. Oto nasze propozycje:

  1. Słoik z ciasteczkami. Wystarczy, że upieczesz kruche ciasteczka lub pierniczki, ładnie je ozdobisz np. lukrem i zapakujesz w słoik z ozdobną etykietą. Prawdopodobnie i tak pieczesz teraz ciasta, więc zrobienie takiego prezentu zajmie Ci chwilę.
  2. Bombka cukierkowa. Słodycze (jeśli nie masz w domu zapasów, możesz kupić w osiedlowym sklepiku, tam nie ma dużych kolejek) pakujemy w folię, formujemy kształt kuli i przewiązujemy wstążeczką.
  3. Kula do kąpieli. Możesz przygotować ją sam, główne potrzebne składniki to kwasek cytrynowy i soda. Szczegółowy opis znajdziesz tutaj.
  4. Zakładka do książki. Sprawdzi się jako dodatek do książki lub jako samodzielny, drobny prezent. W mgnieniu oka możemy przygotować różnego rodzaju zakładki z kartonu. Z ładnym obrazkiem, zdjęciem lub dedykacją.
  5. Kalendarz ze zdjęciami. Prezent wręczasz bliskiej osobie, więc prawdopodobnie posiadasz z nią wiele wspólnych zdjęć lub obrazków przywołujących wspomnienia. Możesz je wykorzystać do przygotowania kalendarza. Na odpowiedniej wielkości kartkach przyklejamy zdjęcia, dopisujemy nazwy miesięcy i poszczególne dni. Całość sklejamy lub łączymy wstążką.
  6. Pieniężna choinka. Jeśli żaden z pomysłów Ci się nie podoba, zawsze możesz wręczyć pieniądze. Zrób to jednak w nietypowy sposób, np. tworząc choinkę z banknotów.
  7. Alkohol domowej roboty. Nie jest to prezent do zrobienia na ostatnią chwilę, ale być może nie pomyślałeś nawet, że mógłbyś takowy wręczyć. Jeśli robisz domowej roboty wino lub nalewki, idealnie sprawdzą się one jako upominek. Wystarczy, że wlejesz je do butelki, dorobisz własną etykietkę i przyozdobisz wstążką.

Jest to jedynie kilka pomysłów, które chcemy Ci podsunąć, ale pamiętaj! Najważniejsza jest kreatywność. Sam najlepiej znasz osoby, którym chcesz sprawić przyjemność prezentem pod choinką, dlatego jesteś najlepszym ekspertem w tej dziedzinie. Czasem wystarczy niewielki wysiłek, aby na twarzy bliskiej nam osoby zagościł szczery, świąteczny uśmiech. 

 Prezenty gwiazdkowe na ostatnią chwilę.

 

Źródła zdjęć:

- Masaż:  dMap Travel Guide / Flickr

- Zakładki:  pyt.ka

- Choinka: Then She Made

© 2013 :: Wszelkie prawa zastrzeżone :: beczkaprezentow.pl

Page rendered in 0.0691 seconds, using 6.03MB.

Powered Proudly by Bonfire v0.6